Kürtün Araköy ekmeği

   Sıradaki içerik:

   Kürtün Araköy ekmeği

   e
   sv

   En iyi gezi blogları

   55 okunma — 29 Ocak 2023 15:30

   En iyi gezi blogları hangileri? Seyahat etmeyi sevenlerin yahut yeni yerleri görmek, farklı kültürler tanımak için yola ilk kez çıkacaklara son dönemde instagram, facebook, twitter vb. sosyal medya platformlarında ki paylaşımlar yol gösterici olsa bile gezi bloglarının yeri her zaman ayrıdır.

   Son dönemde ülkemizde seyahat kültürünün artmasıyla ve seçeneklerin çoğalmasının da etkisiyle insanların yeni arayışlar içerisine girdiği, yeni alternatifler bulmaya çalıştığı aşikar. Uygun uçak bileti nasıl bulurum, vizesiz ülkeler hangileri, uygun konaklama yöntemleri nelerdir gibi sorulara cevap arayanların, seyahate çıkmadan önce hemen hemen herkesin başvurduğu en önemli kaynaklardan birisi gezi blogları.

   Seyahatle ilgisi olan herkesin başvurduğu, aklımızda ki soruların cevaplarını bulacağımız, arama motorlarında ilk sıralarda karşımıza çıkan en iyi gezi bloglarını bir liste de topladık.

   Yolda olmak

   Seyahat kaynaklarının en iyilerinden birisi olma yolunda büyük başarı elde etmiş olan Kemal Kaya ‘ya ait blog sitesi, kapsamlı gezi rehberi ve seyahatlerle ilgili aklınıza gelen her türlü soruların cevabını bulabileceğiniz bir kaynak.

   Çalıştığı işini bırakarak 22 ayda 11 ülke, 250 üzeri şehir gezen ve 70 bin kilometreden fazla yol aşan blogger Kemal Kaya ‘nın deneyimlerinden faydalanmadan yola çıkmamak gerekiyor. Tam zamanlı seyahat yazarlığı yapan Kemal Kaya ‘nın hayata bakış açısını aktardığı söze de yer vermeden geçmek olmazdı.

   Uzun bir ömür olsa da keyif dolu değilse ne anlamı var ki yaşamanın.

   Oi Blog

   Küçük yaşlardan beri arkadaş olan Öykü Doğan ve İdil Atay ‘ın gezdikleri ve gördükleri yerleri takipçileri ile buluşturduğu blog ikilinin kendilerine has tarzlarıyla yazdıkları yazılarda oluşuyor. Gezi bloglarının dışında sosyal medyada da aktif olan ikilinin instagram ‘da sıkı bir takipçi kitlesi var.

   Bir hayalin peşinde

   Yurtiçi ve yurtdışında onlarca şehre seyahat eden Deniz Pehlivan, hayata geçirmiş olduğu hayallerini blog yazıları ve sosyal medya üzerinden takipçileri ile paylaşıyor. Kendi seyahatlerinden yola çıkarak insanlara bir şekilde rota çıkararak, insanlarında ucuz bir şekilde gezmelerini görev edinen Deniz Pehlivan, gayet başarılı bir youtube kanalına da bulunmmakta.

   Biz evde yokuz

   Evde oturan erken ölür diyerek yollara düşen Duygu Şar ve Bilgehan Çelik ‘in asıl hedefi ölmeden önce yapmak istedikleri şeylerin listesini tamamlamak. Listeleri hayli uzun olmakla birlikte yaban hayatı için gönüllü olmak, bisikletle tura çıkmak, Amazon ‘da safari gibi birbirinden ilginç bir listenin peşine düşerek deneyimlerini aktardıkları ödüllü gezi blogları kesinlikle ziyaret edilmesi gereken bir kaynak.

   Buju yollarda

   Kendisini doğuştan seyahat tutkunu olarak tanımlayan Burcu Bingöl, evden çok yollarda geçirdiği yaşam biçimine uygun bir isim düşünerek Buju Yollarda ismi ile yola çıkıyor.

   Seyahat, konaklama, yeme – içme ve aktivite rehberi olarak içerikler üreten Burcu Bingöl, yani arkadaşlarının deyimiyle Buju hayalini kurduğu ve gerçekleştirdiği her seyahati takipçileriyle buluşturuyor.

   Keşfetsek

   Gazetecilik mezunu olan Ahmet Buğra Tokmakoğlu 2017 yılından beri blog yazarı. İşiyle birlikte yürüttüğü blog yazarlığının da hakkını vererek yaparken işinden istifa eden Ahmet Buğra Tokmakoğlu, Keşfetsek ‘te Türkiye ‘nin yanında dünyadan da deneyimlediği seyahatlerine dair bir çok içerikle sıkı bir takipçi kitlesine sahip. Avrupa, Kuzey Amerika, Asya, Okyanusya ve Orta Doğu’dan çok sayıda ülkeyi gezen blogger sosyal medyayı da aktif olarak kullanıyor.

   Çok okuyan çok gezen

   Avrupa, Kafkaslar, Uzakdoğu, Balkanlar, Afrika, Asya, Güney Amerika ve Ortadoğu ‘da 60 ‘dan fazla ülkeyi gezerek, deneyimlerini Çok Okuyan Çok Gezen blogunda paylaşan Sevil Mert, 2018 ‘de çalışma hayatına nokta koyarak başladığı serüveni muhakkak takip edilmesi gereken bir serüven.

   Yıllardır yazdığı seyahat bloguyla bir çok kez Türkiye ‘nin en iyi gezi blogları arasında yer alarak bir çok ödülde alan Sevil Mert ‘in aktif kullandığı sosyal medya hesaplarında da başarılı içeriklere sahip.

   • Site İçi Yorumlar

   En az 10 karakter gerekli